Yogurette Yoghurette Påskhare, 75 g
Fruktig vårgodis
48 kr
(640 kr / kg, inkl. 12% moms.
Egenskaper och fördelar
- Smak av jordgubbsyoghurt
- Delikat & krispigt
- Söt design
Beskrivning
Denna söta kanin är inte bara en prydnad för påskkorgen, smaken av Yoghurette Påskhare skapar också spänning! Krämig, delikat yoghurtkräm och krispiga bitar med en intensiv jordgubbssmak väcker vårfebern.
| Artikelnr.: | XPI-TG-3506508-leo |
|---|---|
| Innehåll: | 75 g |
| EAN: | 80883517 |
| Tillverkarnr.: | 3506508 |
| Varumärke: | Yogurette |
| Tillställningar: | Påsk |
| Förvaringsanvisning: | Förvara på en sval, torr plats och skyddad från ljus |
Ingredienser
97 % Vit choklad med yoghurt (Zucker, Kakaosmör, 11 % Magermilchjoghurtpulver), Skummjölkspulver, Klarat smör, Emulgator (sojalecitin, Aromen, Säureregulator (Citronensäure)), 2,5 % Granulat av jordgubbar och smultron (Glukossirap, Zucker, frystorkade jordgubbar, Verdickungsmittel (Natriumalginat))
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 2437 / 582 kj / kcal |
| Fett | 37,9 g |
| varav mättade fettsyror | 24,9 g |
| Kolhydrater | 52,8 g |
| varav socker | 52,5 g |
| Protein | 6,6 g |
| Salt | 0,35 g |
Passar med
Liknande produkter
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Yogurette Yoghurette Påskhare
Senaste artiklarna:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 6.350 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering