Manner Spring Greetings, 115 g
En nystart på våren
54 kr
(470 kr / kg, inkl. 6% moms.
Egenskaper och fördelar
- Crunchy mjölkchokladöverdrag
- Fin nougatkräm inuti
- Perfekt som en liten present
Liknande produkter
Beskrivning
Dessa chokladvårhälsningar fängslar med sin vackra vårliknande design och unika kombination av mjölkchoklad och fin nougatkräm. Resultatet är en läcker goding som är perfekt som en liten present.
| Artikelnr.: | XPI-MA-10609 |
|---|---|
| Innehåll: | 115 g |
| EAN: | 9000331616094 |
| Tillverkarnr.: | 10609 |
| Varumärke: | Manner |
| Stämpel och kvalitetsmärke: | Rättvis handel |
| Egenskaper: | Fria från syntetiska tillsatser, Fri från gluten, Fri från ägg, Vegetarisk |
| Tillställningar: | Påsk |
| Förvaringsanvisning: | Förvara på en sval, torr plats och skyddad från ljus |
| Spår av: | Nötter |
Ingredienser
Zucker, Kakaosmör, Mjölkpulver, 10 % Haselnüsse, Kakaomassa, laktos, Skummjölkspulver, Palmöl, Magert kakaopulver, Emulgator (Sojalecitin (E322)), Sött vasslepulver, Klarat smör, natürliches Aroma
Näringsvärde
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi | 306 / 73 kj / kcal |
| Fett | 35 g |
| varav mättade fettsyror | 18 g |
| Kolhydrater | 55 g |
| varav socker | 53 g |
| Protein | 5,6 g |
| Salt | 0,12 g |
Juridisk information
| Ansvarigt livsmedelsföretag: | Josef Manner & Comp AG, Wilhelminenstraße 6, 1170 , Wien, Österrike, josef.manner.com/de |
|---|
Erfarenheter från våra kunder
svenska recensioner skriven för Manner Spring Greetings
Senaste artiklarna:
Upptäck Playpolis:
-
Sverige: Fri standardfrakt från 1 099 kr
-
Gratis
returer Mer än 6.150 produkter
Säker betalning
med SSL-kryptering